logo Vidana Perfekcyjny warsztat filmowy

Kontakt:
Katowice, Panewniki
tel: 032 206 36 38
tel.: kom. 792 843 262
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 
 
 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Tutaj znajdziecie odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań dotyczących realizacji wideorepotażu weselnego.

  Czy brane są pod uwagę sugestie klientów, co do formy i zawartości filmu?
Oczywiście. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i staramy się im w miarę możliwości sprostać. Aby być pewnym, że dobrze zrozumieliśmy Wasze wskazówki, zapraszamy Was po weselu abyście mogli zatwierdzić wstępnie zmontowany materiał filmowy.

  Jakie kamery używane są do rejestracji filmu weselnego?
Używamy profesjonalnych kamer HD firmy Sony.

   W jakim formacie nagrywany jest materiał wideo?
Filmujemy zawsze w formacie HDV 1080i, a końcowym nośnikiem jest płyta DVD lub BD (blu-ray).

   Czy możemy zaufać wiedzy i doświadczeniu kamerzysty?
Ależ naturalnie! Wiedza kamerzysty poparta jest dyplomem wyższej uczelni filmowej (Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego) oraz wieloletnim doświadczeniem.

   Ilu operatorów pracuje przy rejestracji filmu weselnego?
Najczęściej w dniu Waszego ślubu pracuje jeden kamerzysta. Często się przemieszczając – starając się być we właściwym miejscu i w odpowiednim czasie – sprawny i doświadczony operator poradzi sobie z zarejestrowaniem wszystkich ważnych szczegółów. Późniejszy montaż pozwala tak pokazać ujęcia, że ciężko będzie wywnioskować czy filmowanie odbyło się z jednej czy kilku kamer. Oczywiście, jeśli Wasz budżet na to pozwoli, można użyć dwóch lub więcej kamer i tyluż operatorów.

   W jaki sposób zachowuje się operator kamery podczas filmowania?
  Filmowanie odbywa się przede wszystkim w sposób dyskretny. Kamerzysta nie zbliża się zanadto do filmowanych osób. Stara się zachować stosowną odległość. Jego zadaniem jest przewidywać zdarzenia i z wyprzedzeniem być w odpowiednim miejscu, by prawidłowo skadrować ujęcie. Nie dopuszczalne jest przerywanie naturalnie dziejących się zdarzeń. Operator kamery do niczego się nie wtrąca, nikogo nie przestawia ani nie ustawia. Ma być i jest niezauważalny.

   Czy operator kamery korzysta z dodatkowego oświetlenia podczas filmowania?
Aby nie zepsuć klimatu zabawy przebiegającej wsród nastrojowego oświetlenia kolorowych reflektorów i laserów, opadającego dymu i unoszących się baniek mydlanych kamerzysta NIE UŻYWA DODATKOWEGO OŚWIETLENIA. Jednakże może się zdarzyć, że w znacznym półmroku pierwszy plan będzie wymagał doświetlenia. Użyje wówczas wyłącznie niewielkiej lampy nakamerowej w taki sposób, aby dyskretna atmosfera w sali została zachowana.

   Od której i do której godziny filmowane są ślub i wesele?
Zazwyczaj  od błogoslawieństwa do końca oczepin. Standardowo ok. 12 godzin. Ale jeśli zachodzi taka potrzeba to oczywiście kamerzysta zostaje dłużej bez żadnego ograniczenia czasowego. Może się to wówczas wiązać z dodatkowymi opłatami.

   Czy filmujecie tylko w soboty lub niedziele?
Ależ nie! To jest nasz zawód i nie spieszymy się do innej pracy. Jeśli zachodzi taka konieczność, to kamerzysta jest dostępny każdego dnia tygodnia.

   Ile trwa film ze ślubu?
To zależy od Was. Wideoreportaż weselny może trwać 1 godzinę, ale rownie dobrze i do 4 godzin. To, zależy głównie od tego, o jakim efekcie końcowym marzycie... Film weselny jak i fotografia, jest wspaniałą pamiątką (docenianą zwykle po dłuższym czasie). Musicie wybrać, czy chcecie aby film był do oglądania (krótszy), czy do wspominania (dłuższy)  ;)

   Czy oprócz zmontowanego filmu, możemy otrzymać niezmontowany materiał?
Oczywiście. Wystarczy, że przyniesiecie ze sobą przenośny twardy dysk, a cały materiał zostanie Wam przegrany całkowicie bezpłatnie :-)

   Jaki jest czas oczekiwania na gotowy film?
Gdy montażysta zabiera się do pracy, zajmuje się TYLKO  I  WYŁĄCZNIE  WASZYM  FILMEM i tylko jemu poświęca swój czas dopóty, dopoki nie ukończy montażu. Dzięki temu Wy i Wasi najbliżsi możecie cieszyć się filmem już po  7 – 14 dniach od momentu zatwierdzenia przez Was wstępnie zmontowanego materiału filmowego.

   A jakie są ceny realizacji filmu z wesela?
Och. Atrakcyjne :) Proszę sprawdzić orientacyjny cennik. Jeżeli macie pytania dotyczące innego – niż przedstawione – zakresu usług, skontaktujcie się z nami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie. Zapraszamy serdecznie!

 
 

Copyright © 2006-2013 by Jarosław Kryg